cheap nfl jerseys cheap herve leger outlet herve leger outlet louboutin outlet online tiffany outlet Christian Louboutin Discount cheap louboutins shoes tiffany outlet cheap christian louboutin shoes louboutin outlet cheap nfl jerseys moncler outlet cheap authentic nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale cheap wholesale nba jerseys herve leger dresses sale
27 Kasim  2015
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sultangazi Gazeteciler Platformu,OSES'i ziyaret etti
09 Haziran 2012, 00:25

Sultangazi Gazeteciler Platformu,OSES'i ziyaret etti

Sultangazi Gazeteciler Platformu, OSES Grup Gıda yönetim kurulu başkanı Osman Yaşar'ı ziyaret ederek, şirketin hizmete açtığı çiğ köfte fabrikası için hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Çiğ köfte sektöründe 335 şube ile Türkiye’nin en büyük satış noktasına sahip olan OSES çiğ köfte, geçtiğimiz günlerde günlük 30 ton üretim kapasitesine sahip bir fabrika açarak gündeme gelmişti. Fabrikanın açılış törenine siyaset ve sanat dünyasının tanınmış simalarını davet eden Osman Yaşar bu sektörde 1 numara olmanın sırrını araştırma ve geliştirme çalışmaları ile ortaya çıkan özel bir tarif olduğunu söylemişti.  MC Donalds ve benzeri Fast Food zincirlerine rakip olduğunu iddia eden Osman Yaşar’ı ziyaret eden Sultangazi Gazeteciler Platformu üyeleri, yönetim kurulu başkanı Osman Yaşar ile Çiğ köftenin tarihsel süreci, başarı hikayesi,  sektörün durumu ve geleceğe ilişkin projeleri hakkında samimi bir sohbet ettiler.


“ Yatırımımız İnsana, Ödülümüz Başarı”

“Çiğ köfteyi ‘merdiven altı  imalathanesi’ tabir edilen üretim yerlerinden kurtarıp, hijyen ve sağlık konularında Devletin ilgili birimlerinin denetimi olan bir fabrikaya dönüştürdüğümüz için artık içimiz rahat” diyen Osman Yaşar, “çiğ köftenin menşei Urfa olabilir ancak dünyaya tanıtan Adıyamanlılar oldu” diyerek sektörün yükünü Adıyamanlıların çektiğini ve bunun ödülü olarak da, Adıyaman İlinin artık Türkiye ve dünya çapında tanınan bir yer olmasıdır diyerek, çiğ köftenin Nemrut Dağında bulunan tarihi heykellerden sonra İlin tanıtımında ikinci önemli öğe olduğunu söyledi.

 

 “AR-GE Bizim En Önemli Birimimiz Oldu”

“Hz.İbrahim , devrin kralı Nemrut’un putlarını kırarak , Allah’ın varlığına inanmaya davet edince Nemrut öfkelenir ve Hz.İbrahim’in ateşe atılmasını emreder. Böylece büyük bir ateş yakmak üzere yöredeki bütün odunlar toplanır. Nemrut evlerde ateş yakmayı da yasaklar. İşte bu günlerde bir avcı,avladığı ceylanı eve getirerek hanımından yemek yapmasını ister. Hanım evde odun bulunmadığını söyler. Çevrede toplanacak bir tek dal odun dahi kalmamıştır. Avcı, çoluk çocuğun aç kalmaması için hanımından bir çare bulmasını ister. Bunun üzerine kadın,ceylanın budundan yağsız et çıkararak bir taş üzerinde başka bir taşla döverek ezmeye başlar.Sonra ezilmiş eti bulgur,biber ve tuzla karıştırarak yoğurur. Böylece o leziz ve tadına doyulmaz ‘çiğköfte’ meydana geldi” diyen Osman Yaşar, “ Efsaneye göre, çiğ köfte bu şekilde bulundu. Et kullanılarak uzun yıllar boyunca yoğruldu çiğ köfte. Ancak çiğ köfte,  raf ömrünün az olması ve etin çabuk bozularak bakteri üretmeye başlaması sonucu sektör olma yolunda bir takım sıkıntılar yaşadı. Biz bu lezzeti farklı nasıl imal ederiz diye çok düşündük. Bu konuda bir takım araştırma, geliştirme teknikleri denedik. Ve sonunda içerisinde et olmayan tamamen organik içerisinde çeşitli  baharat ve bulgurdan oluşan bu lezzeti yarattık.” Dedi.

 

“Olduğumuz Yerde Saymak Yerine, Gelişmeyi ve Geliştirmeyi Seçtik”

Çiğ köfte sektörüne üç tekerlekli seyyar satıcı arabasıyla başladığını söyleyen Osman Yaşar “ Yıllarca seyyar satıcılık yaptım. Sonra bu işin daha iyi nasıl yapılacağını düşünerek imalathane açtım ve şimdi gördüğünüz gibi günlük 30 ton üretim yapabilme kapasiteli bir fabrika kurarak çiğ köfteyi bir dünya markası yapma yolunda ciddi adımlar atan bir şirketin yönetim kurulu başkanıyım” diyen Osman Yaşar çiğ köfte sektöründe bir başarı hikayesine sahip olan aile şirketinin geçmişini özetledi.


“ Sağlıklı Olması Çiğ Köfteyi Dünya Markası Yapacak”

Çiğ köftenin sağlıklı bir tüketim maddesi olduğunu söyleyen Yaşar “ içerisinde bulunan bütün maddeler tamamen organik,  tüketilirken birlikte tüketilen göbek salata, limon ve maydanoz gibi bitkisel ürünlerin ise faydaları saymakla bitmez. İçerisinde hayvansal gıda maddeleri bulunmadığı için kolesterol veya  damar sertlikleri ve benzeri rahatsızlıklara davetiye çıkaran hiç birin bulunmuyor. Bu sebeple yediden yetmişe her kes tarafından gönül ferahlığı ile tüketilebilir. Özellikle Avrupa ülkelerinde ki besin alışkanlığı anlamında çok uygun bir gıda maddesi.” Diyerek ihracat anlamında çok uygun koşullara sahip bir üründen söz ettiğini vurguladı. “Elin adamı Amerika’dan gelip bize sağlıksız gıda ürünleri satıyor. Patatesi yağda kızartıp, cazip bir isim takarak çocuklarımıza satıyor. Bakın Amerika’da yaşayan insanlarda obezite başta olmak üzere beslenme kaynaklı bir çok rahatsızlık bulunuyor. Bizim ürünümüz yüzde yüz sağlıklı tamamen organik bir ürün” diyen OSES Grup Gıda yönetim kurulu başkanı Osman Yaşar, bütün dünyada severek tüketilebilecek bir  ürünün tarifi var elimizde, bunu bütün dünyaya tanıtıp sevdireceğiz.” Diyerek hedefinin çok büyük olduğunu söyledi.

Daha sonra Sultangazi Gazeteciler Platformu üyelerine çiğ köfte ikram eden OSES Grup Gıda yönetim kurulu başkanı Osman Yaşar, fabrikanın önünde çiğ köfteden yapılmış Nemrut Heykelleri yanında basın mensuplarıyla poz verdi.

İstihdam anlamında ülke ekonomisine ciddi katkılar sunan bu başarılı iş adamımıza, başarılar diliyoruz.

Sultangazi Gazeteciler Platformu

Paylaş

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yorumlar Son 4 Yorum Yaşam Gazetesi - Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış.

Diğer Haberler

Hikmet PEKER Hikmet PEKER
İlkesiz Siyaset

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

VİDEO GALERİ

REKLAM