• Diğer

Sultangazi

Ümit Doğan: Gazi Mahallesi’nin Kanayan Yarasına Parmak Bastı

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan: “Gazi Mahallesi’nin Kanayan Yarası Gecekondu Sorunudur” dedi.

Ümit Doğan: Gazi Mahallesi’nin Kanayan Yarasına Parmak Bastı

Okunma: 2097

7 Mayıs 2020 15:35
-A

+A

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan: “Gazi Mahallesi’nin Kanayan Yarası Gecekondu Sorunudur” dedi.
 
Sultangazi İlçesi Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, “ Yılarlardır mahallemizin kanayan yarası imar sorunu çözülmediği için halkımız diken üstünde oturmaktadır. Bir an önce en büyük sorunumuz olan imar sorununa çözüm bulunmalıdır” dedi.


 
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun Mahalle muhtarları ile istişare toplantısı yaptı. Sultangazi’de bulunan 15 Mahallenin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, Gazi Mahallesinin kanayan yarası gecekondu sorununu gündeme getirdi. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “bu sorun hepimizin ortak sorunudur çözülmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çaba harcıyoruz” dedi.  Halka inerek halkın sorunlarını sık sık gündeme taşıyan Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, bu kez de Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un mahalle muhtarlarıyla yapmış olduğu istişare ve değerlendirme toplantısında Gazi Mahallesinin kanayan yarası, gecekondu sorununa parmak bastı.


Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, sosyal medya Facebook hesabından yapılan istişare ve değerlendirme toplantısında gündeme getirdiği gece kondu sorunuyla ilgili açıklama yaparak çabalarından dolayı belediye başkanı Av. Abdurrahman Dursun’a teşekkür ettiğini belirtti.
 
İmar Sorunundan Dolayı Doğal Gaz Çekilmiyor
 
Gazi halkı doğalgaz isteğini ve imar sorununu her platformumda dile getirmektedir. Gecekondu olarak adlandırdığımız mahallemizin arka taraflarına doğalgaz çekilmediğini dile getiren Doğan, şunları kaydetti: Halkın çok yoğun talep ve isteği var. Ama imar sorunundan dolayı doğalgazı getirttiremiyoruz. Bir şey de yapamıyoruz çünkü elimiz kolumuz bağlı. İmar sorunumuz var. Gecekonduların yapıldığı alan gereksiz yere su havzası olarak adlandırılmaktadır. Yeni bir yasayla bu sorun çözülebilinir. Bu halk 40 – 50 yıldır buralarda oturmaktadır. Her gün acaba evlerimiz yıkılacak mı? korkusu yaşamaktadır. İnsanlar huzursuz, mutsuz bu insanların derdine derman olmaya çalışalım. Bir an önce imar sorununu çözerek vatandaşın tapusunu verelim” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku