• Diğer

Sultangazi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Her Okula Bir Atölye

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi İsmetpaşa İlkokulunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Bakanlığın hedeflerine uygun olarak her okula farklı bir atölye açmayı planladıklarını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Her Okula Bir Atölye

Okunma: 1888

26 Eylül 2019 16:46
-A

+A

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hedefleri doğrultusunda, İsmetpaşa ilkokulunda  kurulumu tamamlanan müzik, spor, aşçılık ve resim atölyesinin açılışı yapıldı. Açılışa İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı İsmail Karcıoğlu, Şube müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 


 
İsmetpaşa İlkokulu Müdürü Celal Burak, Atölyelerin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi. “ Farklı becerileri bir araya getirilerek ürün haline getirilmesinin önemine vurgu yaptı. 2023 Eğitim Vizyonuna da atıfta bulunarak yeni şeyler üreten öğrencilere ihtiyacımızın olduğunu söyledi. İsmetpaşa İlkokulunda oluşturulan atölyelerde emeği geçen herkese de teşekkür ettiğini ifade etti.


 
Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, “ Bunun için eğitim kurumları çok önemli bir görev üstlenmektedir. Fiziki imkanların artmasıyla çocuklarımızın başarısının da katlanarak artacağına inanıyoruz. Bu vesileyle her okulumuza en az bir tane farklı atölye açılması için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir” dedi.


 
Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “ Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde tüm okullarda bir beceri atölyesini açılmasını hedeflediklerini ifade etti. Bu tür faaliyet alanlarını okullardaki dezavantajlı durumları ortadan kaldırmak adına çok önemli olduğunun altını çizen Dursun, eğitimin birinci ve öncelikli işimiz olduğunu da sözlerine ekledi.  
 
 
 
Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar ise Öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunmak adına Bakanlığın belirlediği çerçeve doğrultusunda çalışmalarda bulunduklarını sözlerine ekledi. İsmetpaşa İlk Öğretim Okulunda oluşturulan bu atölyelerin de öğrencilere çok faydalı olacağına inandığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.
 


Açılış konuşmaların ardından atölyeleri gezen misafirler, atölye öğretmenleri ve öğrencilerden bilgi aldılar. Müzik atölyesinde minik bir öğrencinin piyano çalmasıyla açılış sonlandırıldı.

 Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku