• Diğer

Sultangazi

Haluk Bozkurt’tan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haluk Bozkurt’tan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

Okunma: 352

8 Mart 2019 09:45
-A

+A

CHP Belediye Başkan Adayı Bozkurt, Kadınların huzur içerisinde yaşadığı, şiddete maruz kalmadığı, cinayete kurban gitmediği, toplum içerisinde hak ettiği yere geldiği, bir toplum için gerekeni yapmanın herkesin sorumluluğunda olduğunu bildirdi.  

Bozkurt, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’de kadınların cinsiyetleri nedeniyle ayrımcılığa, şiddete, baskıya uğradığını savundu.

Kadınların özellikle Doğu ve Güney doğuda eğitim olanaklarından yoksun bırakıldıklarını, erken yaşta evlendirildiğini, cinsel ve fiziki şiddete maruz kaldığını söyleyerek, iş hayatında da kadınların farklı zorluklarla karşılaştıklarını belirtti.

CHP iktidarında kadının hak ettiği huzurlu, mutlu, güvenilir, bir yaşam için. Daha adil, daha özgür, daha demokratik bir Türkiye’nin yolunu açacaktır. CHP iktidarında ötelenen, yok sayılan, horlanan, cinsel istismara uğrayan, işten atılma korkusu yaşamayan, küçük yaşta evlendirilen kadına rastlanmayacaktır. Kadına yönelik ayrımcılığın, şiddetin son bulduğu, kadın erkek eşitliğinin toplumun her kesiminde yaşanabildiği adil, eşit ve özgür bir Türkiye için CHP saflarında birleşin” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku