• Diğer

Sultangazi

Cahit Altunay’ı Beğenme Seni İşe Alalım

İşçi alımlarına yeni bir boyut kazandıran Sultangazi AK Parti İlçe Başkanlığı bu buluşuyla çok konuşulacak.

Cahit Altunay’ı Beğenme Seni İşe Alalım

Okunma: 18734

3 Mayıs 2017 21:30
-A

+A

Siyasi parti, özel şirket ve devlet kurumları işçi alımında bir birinden özünden çokta farklı olmayan kriterlerle işçi alımı yaparlar. Genel anlamda çalışandan istenen sabıka kaydı, nüfus cüzdanı sureti ve ikametgâh senedidir.
Ancak, ülkemiz gerçekliği göz önüne alınırsa 15 Temmuz darbe girişiminden ve Olağan Hal uygulamalarının ardından başlatılan FETO- PDY ile birlikte bu araştırmalar daha da derinleştirilmiş, İşe alımlarda en zor dönem adam seçimidir. İşe alınacak birinin bu işin ehli olup olmadığına, bu işin üstesinden gelip gelemeyeceğine, sabıkasının olup olmadığına, geçmişte bir suça karışıp karışmadığına bakılır.

Adam seçme sanatı, kişinin geçmişte yaptıklarının değerlendirilmesine ve karşılıklı görüşmenin bırakacağı izlenime bağlıdır. Ancak bu iki öğeden yalnızca biri, kendi başına yeterli değildir. İşe alınacak kişinin özgeçmişi ve çalışanın yaşamı ile ilgili bilgileri incelerken, ilk iş bunların doğruluğunu belirlemektir. Aşağıdaki tespitler eleman alım konusunda bize yardımcı olacak bilgileri taşımaktadır.

Sultangazi AK Parti ilçe Yönetiminde bir kişi, ‘İsmi bizde saklıdır’ sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın paylaşımlarını beğenen bir vatandaşla olan diyalogu, gerçekleri su yüzüne çıkartmıştır. Bu Vatandaşın söylemi doğruysa durum çok daha vahimdir. Sultangazi AK Parti İlçe Yöneticisi bu vatandaşa gidip “ Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın paylaşımlarını beğenme, Cahit Altunay ile ilgili paylaşımlarda bulunma, Cahit Altunay’ı öven, yücelten durumlardan kaçın seni işe alalım” söylemleri çok çirkindir.

Siz siz olun, sakın Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın sosyal medyadaki resimlerini, paylaşımlarını beğenmeyin. Çalışıyorsanız işinizden olabilir, çalışmıyorsanız ömür boyu işsiz kalabilirsiniz.
Bu konuya açıklık getirmesi gereken yetkili kişi AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’dır. Önümüzdeki günler çok daha farklı olaylara gebedir. Bir an önce bu olaya açıklık getirilmelidir. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Asd 7 Mayıs 2017 22:54

Sayin baskanin asildeki yönetim kurulu uyesinin zorla istifasini alip yerine yedek yonetimden asile aldigi aedindan ilce baskan yardimcisi yaptigi yalamanin isleridir

Cevapla
Asd 7 Mayıs 2017 22:54

Sayin baskanin asildeki yönetim kurulu uyesinin zorla istifasini alip yerine yedek yonetimden asile aldigi aedindan ilce baskan yardimcisi yaptigi yalamanin isleridir

Cevapla
Masal 5 Mayıs 2017 17:41

Tirnak gazisi ilce baskaninin ayak oyunlari bunlar iste gor sultangazi seni kimler yonetiyor

Cevapla

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku