• Diğer

Sultangazi

Av. Abdurrahman Dursun, Koronavirüs Sürecini Doğru Yönetti

Sultangazi Belediyesi 11 Mart 2020 tarihinde ülkede açıklanan ilk pozitif Koronavirüs vakasının ardından ilçede tedbir ve önlemi bir an olsun elden bırakmadı.

Av. Abdurrahman Dursun, Koronavirüs Sürecini Doğru Yönetti

Okunma: 1333

30 Mayıs 2020 14:49
-A

+A

Sultangazi Belediyesi 11 Mart 2020 tarihinde ülkede açıklanan ilk pozitif Koronavirüs vakasının ardından ilçede tedbir ve önlemi bir an olsun elden bırakmadı.“Sultanşehir Birlikte Başaracağız” diyerek başlatılan çalışmalar ile çıkılan yolda binlerce ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri dağıtıldı. Yüzlerce bulvar, cadde, sokak ve Pazar yeri olmak üzere binlerce kilometrelik yol sabunlu suyla düzenli olarak belediye ekiplerince yıkanırken, Camiler, Cem evleri, karakollar, hizmet tesisleri, kültür merkezleri, belediye ve servis araçların dezenfeksiyonu gerçekleştirildi.Tüm dünyayı etkisi altına alan, yüz binlerce insanın hayatına mal olan ve Türkiye’de 11 Mart tarihinde ilk vakaya rastlandığı günden bu yana Sultangazi Belediyesi tedbir ve önlemler alarak vatandaş ile birlikte oldu. On bir Mart’tan bu yana ilklere imza atan Sultangazi Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalarla hijyeni üst seviyede tutarken yardımlaşma ve dayanışma ruhunu da en iyi şekilde yerine getirdi. Kriz masası kurarak sürecin her anını özenle yöneten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, hassasiyetle koronavirüs sürecini yönetti. Bu süreçte tüm ekipleri özverili çalışmaları için motive etti. Tedbir uygulamaları kapsamında tüm denetimler zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilirken Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, gerek Pazar alanları, gerek kent ormanı ve gerekse iş yerleri olmak üzere birçok alanda incelemelerde bulundu.Koronavirüs salgını boyunca “ Evde Kal Sultanşehir” çağrısı yaparken 65 yaş üzeri yalnız yaşayan vatandaşlar için çağrı merkezi ve sosyal medya üzerinden gelen talepler doğrultusunda günlük alışveriş ve eczaneden ilaç temini hizmeti verildi. Binlerce ihtiyaç sahibine gıda kolisi dağıtıldı.Bu süreçte çocuklar, gençler ve kadınlar unutulmadı


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı. İlçenin dört bir tarafı bayraklarla süslendi.Anneler gününde yine sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun tarafından engelli anneleri başta olmak üzere birçok annenin günü kutlanarak karanfil ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı coşkulu bir şekilde çeşitli etkinliklerle kutlandı.


Sultangazi Belediyesi, Ramazan Bayramı coşkusunu sokaklara taşıdı. Sevilen masal kahramanları ve rengarenk Vosvoslar, evlerinde kalan çocuklara bayram heyecanını yaşattı. Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, çizgi kahramanlarının arasına katılarak ilçe sakinlerinin bayramını kutladı. 
Bütün bu süreç göz önüne alındığında Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, süreci doğru ve yerinde yönetti. Halkın takdirini toplayan Dursun en büyük alkışı hak ediyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku