• Diğer

Sultangazi

Gazi Muhtarı’nın Aşure Etkinliğine Binler Katıldı İzdiham Yaşandı

Yas-ı Matem Muharrem Orucunun ardından Gazi Mahallesi Muhtarlığı tarafından aşure etkinliği düzenlendi. Etkinliğe binlerce kişi katıldı. Etkinlikte izdiham yaşandı.

Gazi Muhtarı’nın Aşure Etkinliğine Binler Katıldı İzdiham Yaşandı

Okunma: 3350

16 Eylül 2019 00:03
-A

+A

Gazi Muhtarlığı önünde bulunan caddede gerçekleşen etkinliğe Gazi Cemevi Dedesi Veli Gürsoy, Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş, Sultangazi CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Gazi Spor Kulübü Başkanı Süleyman Keklik, Beşiktaş CHP Meclis Üyeleri, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Belgin Poyraz, Mithat Çelik, geçmiş dönem Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Sait Coşkunoğlu, CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyeleri, ilçe başkan yardımcıları, Mahalle Muhtarları ve binlerce can katıldı.Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, “ Kerbela büyük bir acının adıdır. Hz. Hüseyin’e de Yezit’e de ebedi vasıflarını nihai olarak veren olay da Kerbela olayıdır. Kerbela 680 yılında yaşanıp bitmiş bir olay değildir. Acının zulmün simgesidir. Hz. Hüseyin ise hakkın ve mazlumunyetin simgesi olarak kabul edilmiştir. Muharrem’in ya da Kerbela acısı’nın temel mesajı, zalime, zulme, insafsızlığa, hoşgörüsüzlüğe, kötülüğe karşı direnmektir. 


Acıları hatırlamak, ders çıkarmak ve başka acıları yaşanmamasını mümkün olduğunca engellemek, dünyamızı daha güzel daha mutlu bir yer haline getirebilmektir. Muharrem ayında ağlayıp gözyaşı dökmek değil gözün ve gönlün hakikatlere açılması lazımdır” diye konuştu. Kerbela bir hak ve direniş okuludur. Kerbela despotluğa biat etmemeyi, yezit’liğe de boyun eğmemeyi, öğretirken, haka adalet ve insanlık için direnme erdemliğini kazandırır. ” diye  konuştu.Gazi Muhtarlığı önünde Aşure Programı izdiham nedeniyle  masalara sığmadı. Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan gelen misafirlerle tek tek ilgilenmek istese de bunu başarmak mümkün olmadı.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku