• Diğer

Sultangazi

Gazi Cemevi’nde Binler İmamoğlu’nu Karşıladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yas-ı Matem oruç açma programını Gazi Cemevi’nde vatandaşın yoğun ilgisi nedeniyle gerçekleştiremedi.

Gazi Cemevi’nde Binler İmamoğlu’nu Karşıladı

Okunma: 2884

8 Eylül 2019 22:15
-A

+A

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan ayının bereketini paylaştığı gibi, Muharrem ayında da oruç açmada vatandaşla bir araya geldi. Muharrem ayının dokuzuncu günü oruç açmak için Gazi Cemevi’ne gelen. İmamoğlu’nu CHP İlçe Başkan Vekili Kemal Avseren, Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş, Gazi Cemevi Dedesi Veli Gülsoy, CHP Sultangazi İlçe Başkan Yardımcıları Serpil Akkaya Kuruçay, Öztürk Hasçelik,  CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Belgin Poyraz, Mithat Çelik, CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyeleri Yarcan Tan, Halıt Kollık, Erol Odabaş, Zeki Görer, Nihat Demir, Fahrettin Yürek, Nevzat Altun ve binlerce vatandaş karşıladı.  


 
İmamoğlu’nu Binler Bağrına Bastı

Gazi Cemevi’ne gelen İmamoğlu’na yoğun ilgi gösteren binlerce vatandaş, İmamoğlu’nu bağrına bastı. Gazi Cemevi önünde bir konuşma yapan İmamoğlu, Alevi Canlara Hz. Ali’nin ve Ehl-i beyt’ini “ Devletin dini adalettir” sözlerinin altını çizerek konuşmasına başladı. İmamoğlu, “ Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şey adalettir. İzdiham arasında konuşan İmamoğlu, çok çalışmaları gerektiğini vurgulayarak, “Mağdur olan kesimler var, bazı kayırmacılıklar var. Biz diyoruz ki; ‘Hepimiz eşitiz.’ Bir işe insan alınacaksa, liyakati ile alınacak. Kimsenin dayısı, amcası, halası, teyzesi olduğu için işe alınmayacak. Benim vatandaşım, bu toprakların insanı olduğu için işe alınacak. Bazı yaptığımız işleri eleştirenler ya da bizi adaletsizlikle suçlayanlar, kendilerine, geçmişte yaptıklarına baksın” şeklinde konuştu.


 
İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. “Dolayısıyla dostluğun, kardeşliğin, barışın, huzurun, hak ve hukukun adaletle birleştirilerek, mutlu yaşama adına ümitleri tazeleme, umutları besleme arzusudur. Bu sofrada oruçlarımızın kabulünü diliyorum. Allah, tuttuğunuz oruçları kabul etsin” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku