• Diğer

Sultangazi

Esentepe Mahallesi’nde Parselasyon Haksızlıkları Meclise Taşındı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Esentepe Mahallesinde yapılan parselasyon planlarında haksızlıkların yapıldığı, vatandaşın yerlerinin değiştirildiği, mülkiyetin başka parsellere dağıtıldığı gerekçesiyle 11 CHP’li meclis üyesinin imzasıyla yazılı soru önergesi verildi.

Esentepe Mahallesi’nde Parselasyon Haksızlıkları Meclise Taşındı

Okunma: 2482

7 Temmuz 2019 07:18
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediyesi Meclis üyeleri, Esentepe Mahallesi imar planları ile ilgili bugüne kadar neler yapıldığı sorusunu gündeme taşıdı.
 
Sultangazi Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı 1. oturumu, 2. birleşimi Meclis Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan başkanlığında 32 AK Parti, 11 CHP ve 2’si de MHP’li üyenin katılımı ile yapıldı. Toplantının açılışında CHP’li 11 meclis üyesinin imza attığı yazılı soru önergesini meclis başkanlığına sunuldu. CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mühendis Nihat Demir tarafından okunan önergede, yıllardır “Esentepe Mahallesinde yapılan parselasyon planlarında haksızlıkların yapıldığı, vatandaşın yerlerinin değiştirildiği, mülkiyetin başka parsellere dağıtıldığı planı her ne kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptıysa da uygulamaya koyan Sultangazi Belediyesinin bu güne kadar bu olumsuzlukları gidermek için herhangi bir girişimi ve itirazı yoktur. Bu mahallemizde oluşan mağduriyetlerin giderilmesi ile ilgili bir çalışmanız var mıdır?”
 
Denilerek verilen yazılı soru önergesi ile Esentepe mahallesinde yıllardır halkımız mağdur edilmektedir. Haksızlığa uğramaktadır, plansızlık yüzünden çarpık yapılaşmalar yaşandığına dikkat çekildi.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku