• Diğer

Sultangazi

Durmuş ve Sarıkayaların Düğününde Davetliler Salona Sığmadı

29 Eylül 2019 Pazar günü Nota 2 Düğün sarayında dünya evine giren Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş ve Gülizar Durmuş çiftinin oğulları Adem Durmuş, Makbule Sarıkaya ve Yüksel Sarıkaya çiftinin kızları Simge Sarıkaya muhteşem bir düğünle dünya evine girdi.

Durmuş ve Sarıkayaların Düğününde Davetliler Salona Sığmadı

Okunma: 8305

29 Eylül 2019 23:40
-A

+A

Son yılların en kalabalık düğününde bir araya gelen davetliler salona sığmayınca kalabalık dışarıya taştı cadde trafiğe kapandı.Seçkin davetlilerin ve neredeyse Tüm Canbeylerin katıldığı düğünde, davetlileri kapıda karşılayan Tüm Canbeyler Dernek Başkanı ve aynı zamanda AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Abdulbaki Durmuş’un heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Bir birinden ünlü sanatçıların sahne aldığı düğünün sunuculuğunu ünlü sanatçı İbrahim Harikases üstlendi. Zaman zaman güzel sesiyle seslendirdiği türkülerle davetlileri coşturan Harikases düğünün başından sonuna kadar sahnede kaldı.Azer Aktaş, İbrahim Harikases, Ramazan Koç ve Ali Baran’ın sahne aldığı düğünde davetliler bir an olsun oturmadı. Türkçe ve Kürtçe parçalar eşliğinde bol bol halay çeken davetliler düğüne renk kattı.  


 
Genç Çiftin nikahını Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun kıydı. Genç çiftin nikah şahitliğini AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Mustafa Demir, Bahat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bahat, Başakşehir Adıyamanlılar Dernek Başkanı Hüseyin Sevinçtekin yaptı.


 
AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Mustafa Demir, nikah cüzdanını kime vereyim deyince damat Adem Durmuş, “ Nikah defterinin kimde olduğu önemli değil, ben ona kalbimin anahtarını ve gönlümü teslim ettim” diye konuşunca salon alkıştan inledi.


 
Sultangazi Nota 2 Düğün Sarayında dillere destan düğün töreni ile yaşamını birleştiren Adem ile Simge’nin aileleri, akrabaları, arkadaşları ve yakın dostları saatlerce gönüllerince eğlendi.Adem ve Simge’nin mutluluğunu paylaşmaya gelen davetliler salona sığmadı. Tüm Canbeyler Dernek Başkanı, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Abdulbaki Durmuş ile eşi Gülizar Durmuş ile gelinin babası Yüksel Sarıkaya ve Makbule Sarıkaya çifti davetlilerle tek tek ilgilenerek örnek ev sahipliği yaptılar.Görkemli düğünde Adem ile Simge’nin nikahını kıyan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi. Dursun, Nikah defterini geline vermek üzere Milletvekili Mustafa Demir’e verdi. Demir, genç çifte mutluluklar dileyerek nikah defterini geline teslim etti.
Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, kısa bir konuşma yaparak davetlilere teşekkür etti. “ Sevgili dostlarım, akrabalarım, hemşerilerim, Nota 2 Düğün Sarayı 1200 kişilik bir salondur. Sultangazi’nin en seçkin düğün salonlarının başında gelmektedir. Sağ olsun dostlarımız sevenlerimiz bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadı. Gelen davetli sayısı beş bin civarında olunca bir izdiham yaşandı. Hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Bir dahaki düğünümüzü salon yetersizliğinden dolayı kır düğünü olarak yapmayı düşünüyoruz” dedi.     

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Turan şahin 1 Ekim 2019 14:55

Hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin bir ömür boyu mutlulukları daim olsun

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku