• Diğer

Sultangazi

Dumlu Derneğinden Muhteşem Piknik

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, 3. geleneksel piknik şöleni Pazar günü yoğun bir katılımla Sultangazi Kent Ormanı Sarı tepe piknik alanında gerçekleştirildi.

Dumlu Derneğinden Muhteşem Piknik

Okunma: 2501

8 Temmuz 2019 08:25
-A

+A

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Kurkut, pikniğe destek veren kuruluşlara ve etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. Önümüzdeki hafta haç vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gideceği için helik istedi.


 
Dursun, Omuzlarımıza Çok Büyük Bir Sorumluluk Yüklendi
 
Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut’tan sonra bir konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediyesinin çalışmalarından bahsetti. Sultangazi kent ormanında İzci kampı yapıldığını, at binicilik faaliyetlerinin yapıldığını, spor alanlarıyla güzel çalışmalara imza attıklarının altını çizdi. Ramazan ayında daha önce iki iftar çadırı kurulduğunu bu yıl bunları kurmadıklarını söyleyerek şu açıklamada bulundu. Bir iftar çadırı sadece sivil toplum kuruluşlarına ayrılmıştı. 30 gün boyunca aynı yüzler bu çadırda iftar masalarında buluşuyordu. Bundan dolayı bunun gerçek ihtiyaca cevap vermediğini düşünerek bu yıl buna gerek görmedik. Biz ihtiyaç sahiplerini tespit ederek evlerine sıcak yemek götürmeyi daha uygun bulduk. Tamı tamına 5 000 ihtiyaç sahibini tespit ederek sıcak yemek evlerine bırakıldı. Bu vatandaşlarımızın birçoğu çadıra gelemeyecek düzeyde yaşlı ve hastalardı” dedi. 


 
Dursun, konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Sizlerin yeri benim için çok özel. Her zaman yanımda oldunuz. Seçimlerde benimle birlikte olarak omuz omuza mücadele ettiniz. Bu nedenle sizlerin her zaman yanımda olduğunuzu biliyor ve hissediyorum. Çok önemli sorunlarınız ve sıkıntılarınız var. Bu sorunlar ve sıkıntılar dernek çatısı altında son bulacak. Bizler her zaman yanınızdayız ve sizlerle beraberiz. Sizler dernek çatısı altında gelecek kuşaklara kültürlerin aktarılması için önemli bir görevide yerine getiriyorsunuz. Dumlu köylülerini burada birlik, beraberlik içinde en güzel şekilde temsil ediyorsunuz. Bu birlikteliğinizi sürdürün” diye konuştu.


 
Bir Birinden Ünlü Sanatçılar Sahne Aldı
 
Adıyaman’ın güzel sesleri bu piknikte bir araya geldi. Haşim ve Gülistan Tokdemir, Haydar Ulaş, Yaman Adıyaman, İbrahim Harikases ve sürpriz sanatçıların sahne aldığı piknikte Türkçe ve Kürtçe parçalarla herkes halaya durdu.   


 
Daha sonra geleneksel etkinliklerle piknik alanı şölen alanına dönüştü. İlk önce çuval yarışı yapıldı. Üç kategoride gerçekleşen çuval oyununda birinci gelenlere gömlek hediye edildi. Daha sonra yumurta taşıma yarışması düzenlendi. Bu yarışmada Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut Birinci gelse de oyuna şike karıştırdığı için birinciliği elinden alındı. Halat çekme yarışması görülmeye değerdi. Dakikalarca süren çekişmeli yarışmada iki gruptan birinin yerlere yuvarlanmasıyla son buldu. Son olarak yoğurt içerisinde altın bulma yarışması yapıldı. Kıran kırana geçen yarışmayı genç bir arkadaş kazandı.
 
Son olarak derneğin pikniğine sponsor olan kurumlara plaketler takdim edildi. Halaylar çekildi. Dumlu köylüleri gönüllerince eğlendi. 
 

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku