• Diğer

Sultangazi

Doğukan Türkan, “Her şey çok güzel olacak” inanışını dilinde değil özünde yaşayanlarız.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Gençlik Kolları 31 Mart ve 23 Haziran’da takdire şayan çalışmalarını ve seçim sonrası mutluluklarını örgüt toplantısında dile getirdi.

Doğukan Türkan, “Her şey çok güzel olacak” inanışını dilinde değil özünde yaşayanlarız.

Okunma: 1887

6 Temmuz 2019 10:26
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Gençlik Kolları adına söz alarak kürsüye gelen Doğukan Türkan, 31 Mart’ta seçmen ne istediğini söylemişti. Demokrasi, barış, adalet istediğini söylemişti. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde de aynı şeyi söyledi. İstanbullu seçmen bir kez daha demokrasiye sahip çıktı. Bir kez daha seçmen kendini gösterdi. Bu halkı aşağılayan, bu halkı yok sayan yöneticilere karşı cevabını halk sandıkta verdi.   

Bu hükümet söylediği hiçbir sözü tutmadı. Halkın, talepleri bir kez daha sandığa yansıdı. Çok çalıştığımız bir seçim oldu. Çok söyledik ama yine söyleyelim, her şey çok güzel olacak.” Dediği örgüt toplantısında şöyle konuştu.


 
 
Doğukan Türkan’ın konuşmasını olduğu gibi yayınlıyoruz,
 
 
“Sayın başkanım, değerli yöneticiler, ilçedeki temsiliyetimizi gerçekleştiren değerli meclis üyelerim ve ülkemizin aydınlık geleceği için mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir kademesinde görev alan siz değerli yol arkadaşlarım, ağabeylerim ve emektar kadınlarımız hepinize saygılarımı, selamlarımı iletiyorum.
 
Bugün burada 31 Mart’ta tırnakla söküp kopararak aldığımız zaferimizin ellerimizden legal bir darbe ile alınışının ardından gerçekleştirilen 23 Haziran İBB başkanlık seçiminde elde ettiğimiz başarıyı değerlendirmek üzere toplanmış bulunmaktayız.


 
Evet, 6 Mayıs akşamı burada 3 fidanı anmak için toplanıp aynı saatlerde açıklanan kararın yarattığı şaşkınlık, sinir, üzüntü sebebiyle yaşadığımız duygu kaosunu an be an hatırlıyorum. O akşam ceketini çıkarıp kollarını sıvadıktan sonra yumruğunu sıkarak o tarihi “ Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. Bizler adalete susamış, demokrasiyle inancı tam Türk gençliğiyiz ve de asla vazgeçmeyeceğiz” seslenişiyle bizi düştüğümüz yerden kaldıran bizlere umudu gösteren sayın Ekrem İmamoğlu bu elde ettiğimiz başarının baş kahramanıdır. Kendisine bu önemli vazifede sonsuz başarı diliyorum.
 
Ayrıca her başarı hikayesinin bir baş kahramanı olduğu gibi bir de o hikayenin yazarı, o hikayenin mimarı vardır. Siyasette yaptığı akıllı ve kritik hamlelerle hem muhalefet birliğini bir arada tutup halkın ittifakının oluşmasında büyük rol oynayan, hem de adaylıklar sürecinde verdiği doğru kararlarla bir çok şehir ve büyükşehirde seçimi kazanmamıza direk olarak etki eden Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu başarının mimarıdır. Kendisine hem teşekkür hem de minnet duygularımı sunarım.
 
Elbette bu kadar başarı kelimesini dillendirmişken Sultangazi ilçemizde elde ettiğimiz başarıya da bu kürsüden değinmek isterim. 2014 yerel seçimlerinden 23 Haziran seçimlerine semtin ideolojik ve kültürel yapısına rağmen AKP oylarını sadece 4 bin arttırmışken oyumuzu neredeyse iki katına çıkarıp 56 bin oy fazla almış bulunmaktayız. Ayrıca 31 Mart ile 23 Haziran arasındaki süreçte oylarını oransal olarak en çok arttıran 9. ilçe konumundayız. Farkındaysanız sürekli biz, biz, biz diyorum çoğul konuşuyorum çünkü bu başarının kahramanı biziz.
 
Biz kimiz?
 
Bizler karanlıkta elini taşın altına koymaya cesareti olmayan fakat ışığı gördükten sonra etrafta toplanan sineklerden değil en karanlık dönemde aydınlığa ulaşmak için gece gündüz mücadele edenlerdeniz.
 
Bizler örgütümüz kapı kapı, sokak sokak, cadde cadde, meydan meydan alın teri dökerken sanal alemde sanal siyaset yapanlardan değil, İstanbul’un partimiz için en zor semtlerinden birinde, kampanya için kimi zaman küfre, şiddete kadar varan tepkilere göğüs gerenleriz.
 
Bizler tarlada izi olmayın hasatta yüzü olanlarla değil, mücadele için evinden ailesinden, işinden feragat edenlerle omuz omuza verenleriz.
 
Bizler bir mahallede gömülü kayıp semti kendi mahallesinden ibaret sananlardan değil, bütün semti kendi mahallesi yapmayı kendine hedef koyanlarız.
 
Ve bizler bu mücadeleyi sürdürürken bize hem ağabeylik, hem arkadaşlık hem de liderlik eden başkanımız Murat Poyraz’ın peşinden gidenleriz.
Kısacası bizler “Her şey çok güzel olacak” inanışını dilinde değil özünde yaşayanlarız.
 
Son olarak sizlere Adnan Yücel’in bir şiirinde geçen ve bu günleri, verdiğimiz, vereceğimiz kavganın anlamını ifade eden bir kesiti paylaşmak istiyorum.
 
“Saraylar saltanatlar çöker kan susar bir gün zulüm biter, menekşeler de açılır üstümüzde leylaklarda güler. Bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır bir de yarın için direnenler… Şiirler doğacak kıvamda yine duygular yeniden yağacak kıvamda ve yürek imgelerin en ulaşılmaz doruğunda. Ey her şey bitti diyenler… Korkunun sofrasında yılgınlık yiyenler. Ne kırlarda direnen çiçekler ne de kentlerde devleşen öfkeler henüz elveda demediler. Bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek… Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!”
 
Sözlerime kulak veren herkese teşekkürler. Hoşça kalın.

  DOĞUKAN TÜRKAN


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku