• Diğer

Sultangazi

CHP’li Emekçi Kadınlar Anneler Gününü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Emekçi Kadınlar, Anneler Gününü Sinem Düğün salonunda muhteşem bir törenle kutladı.

CHP’li Emekçi Kadınlar Anneler Gününü Kutladı

Okunma: 4240

11 Mayıs 2019 01:21
-A

+A

Sultangazi Esentepe Mahallesinde bulunan Sinem Düğün salonunda düzenlenen anneler günü etkinliğine çok sayıda partili katıldı. Oldukça Sıçak ve samimi görüntülere sahne olan buluşmada CHP Sultangazi emekçi kadınlarından Hülya Doğru’nun yaptığı sunumda Türkiye’yi ve ülkenin çocuklarını şekillendirecek annelere görevler düştüğünün vurgusunu yaptı. Doğru, ülkemizde sokak ortasında öldürülen anneler, çocuk yaşta anne olmaya zorlanan küçük kadınlar, eşinden çevresinden şiddet gören kadınlarımızın oldukça fazla olması hepimizin yüreğini sızlatıyor. Mademki cennet annelerin ayaklarının altındadır neden bunca zulüm. Neden anneler günü yılda sadece bir günle sınırlı tutuluyor.  Neden annelerin özgürlükleri kısıtlanıyor. Toplum olarak annelerin hak ettiği değer verilmiyor. Biz Cumhuriyet kadınları başta Zübeyde Hanım annemiz olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öpüyor onların önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.


 
Belgin Poyraz, İlçe Yönetimine Teşekkür Etti
 
Daha sonra sahneye çağrılan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Eğitim Komisyon üyesi Belgin Poyraz, şöyle konuştu. “ Hiçbir annenin ağlamadığı, çocuğundan ayrılmadığı, evlat acısı yaşamadığı, yoksulluk ve sıkıntı yüzünden canının acımadığı bir Türkiye” istediklerini ifade etti. Poyraz, “ Karşılıksız ve şartsız sevginin ve sonsuz özverinin simgesi annelerimiz, yeri hiçbir zaman doldurulmayacak en kutsal varlıklarımızdır. Biz annelerin bin bir özen ve cefa ile emek ve özveriyle büyüttüğü hiçbir yavrunun acı içerisinde yaşamadığı bir Türkiye istiyoruz.


 
Ben öncelikle İlçe Başkanımız Murat Poyraz’a Belediye Başkan Adayımız Mimar Haluk Bozkurt’a ve İlçe Sekreterimiz Kemal Avseren’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İlk kez bir kadın meclis üyesi olmamdan dolayı gururluyum. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Eğitim Komisyon üyeliği göreviyle görevlendirildim. Bu onurlu görevi layıkıyla yerine getireceğime inanıyorum. Biz kadınlar olarak en zorlu görevlere kendimizi hazırlamalıyız. İstedikten sonra aşamayacağımız engel, geçemeyeceğimiz zorluk kalmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm annelerimizin gözlerinden bir damla yaşın dahi düşmediği, güzel yüzlerinin güldüğü günler diliyor Saygı, sevgi ve şükranla tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum” dedi.


 
Muradiye Şilt, Benim Annem Engelli Annesi

 
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muradiye Şilt, yaptığı konuşmada kendi annesinin de bir engelli annesi olduğunu ve yıllarca kardeşini sırtında taşıyarak okula götürdüğünden söz etti. Şilt, “ Ben dim dik ayakları üzerinde durarak, emeğe saygı gösteren, evlatlarının üzerine titreyen cefakar, fedakar annelerin önünde saygıyla eğiliyor, tüm annelerimizin gününü kutluyor ellerinden öpüyorum” dedi.


 
Murat Poyraz, Annelerimizin Ellerinden Öpüyorum
 

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve CHP Emekçi kadınlar tarafından organize edilen Anneler günü kutlaması adeta şölene dönüştü. CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, yaptığı konuşmada bugün anneler günü bugün anneye duyulan, saygı, sevgi minnet duygularımıza paylaştığımız gün. Tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Hepiniz hoş geldiniz Safalar getirdiniz. Mevcut iktidar dinsel telkinlerle koşullanmış biat’te dayalı bir toplum yaratılmakta, bu toplum yapısında savunmasız masum, tertemiz, çocuklarımız kolayca istismar edilmektedir. Bu yaşadığımız 21. yüz yılda çocuk gelinler çoğalmakta ne acıdır ki anne adayı yapılmaktadır. Bu duruma gerici zihniyet göz yummaktadır. Sevgili anneler, Bizim siyasetteki amacımız, hiçbir annenin ağlamamasıdır. Anaların göz yaşını dindirmek tek amacımızdır. Anne çocukları için yağmura, kara, doluya ve fırtınaya karşı gövdesiyle siper olan ulu bir çınardır. Biz beş aylık Kübra bebek gibi, hiçbir çocuk, annesinin kucağında açlıktan, hiçbir anne, “ Çocuklarıma kahvaltı hazırlayamadım, sofrada ekmek yok diye” intihar etmesin. Hiçbir çocuk kaynağı bilinmeyen yurtlarda tacize ve tecavüze uğramasın. Hiçbir çocuk çöplükte kağıt toplarken kamyon altında kalmasın. Değerli Emekçi Kadınlarımız. Sevgili anneler Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi ilçe örgütü ve Emekçi Kadınlarımızla birlikte bütün bu gerici, cinsiyetçi ve karanlık anlayışına karşı başta yaşam hakkı olmak üzere annelerimizin huzur, refah ve mutluluğunu esas alan tam demokrasi ve laiklik, kadın erkek eşitliği temelinde geliştirecek tek kurum Cumhuriyet Halk Partisi olduğunun bilincinde ve farkındayız. 31 Mart yerel seçimlerinde Mart’ın sonu bahar oldu. Ancak Büyükşehir Belediyesini almamıza rağmen çeşitli bahanelerle İstanbul seçimleri iptal edildi. Ne olursa olsun 31 Mart yerel yönetim seçimlerinde baharın gelmesinde siz değerli emekçi kadınlarımızın emeği çok büyük. Tüm ilçe örgütümüzü emekçi kadınlarımızı, gençlerimizi kutluyorum. Etkinliğe katılan tüm konuklara selam ve saygılarımı sunuyorum. Bu duygularla, başta evlat acısıyla yürekleri yanmış annelerimiz olmak üzere, tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum, ellerinden öpüyorum” dedi.

 
 
 
Düzenlenen programda yerel sanatç Ali Tan sahne alarak türkü söyledi. Program halaylar ve türküler eşliğinde son buldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku