• Diğer

Sultangazi

CHP İl Başkanlığından Basın Açıklaması

Basının ve kamuoyunun dikkatine;

CHP İl Başkanlığından Basın Açıklaması

Okunma: 6182

22 Eylül 2020 00:37
-A

+A

Basının ve kamuoyunun dikkatine;
 
Son günlerde bazı yayın organlarında iddia edildiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul’da üye sayısının azaldığına ilişkin bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi hakkında kamuoyunda olumsuz algı oluşturmak, örgütlerimizi itibarsızlaştırmak amacıyla yapılan söz konusu açıklamaların ve haberlerin tümü yalandır.
 
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü’nün üye sayısı son 6 yıl boyunca her yıl düzenli olarak artış göstermiş olup hiçbir yıl bir önceki yılın gerisine düşmemiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul’da üye sayısı sadece 2020 yılının ilk 9 ayında 14 bin 872 artmıştır. Bu somut gerçeklik kimi nedenlerle gerçekleşen istifalardan çok daha fazla yeni üye katılımı olduğunu göstermektedir. Örneğin; Kadıköy ilçemizde kimi nedenlerle son 1 yılda sadece 250 üyemiz çeşitli sebeplerden dolayı partimizle ilişiğini kesmek zorunda kalırken; aynı süre zarfında 683 yeni üye aramıza katılmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi üye sayısını yalnızca niceliksel değil nitelik yönünden de arttırmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. CHP’ye üye olmak demek kişiye ömür boyu taşımak zorunda kalacağı sorumluluklar yükleyeceği için AKP’nin yaptığı gibi kağıt üzerindeki sahte üyelikler, işe alımlarda zorunlu tutulan üyelik ya da Saray ziyareti garantisiyle üyelik gibi siyasi ahlaktan yoksun bir üyelik anlayışının dışında çalışmalar yapmaktadır.

Tüm gücünü halktan ve üyelerinden alan Cumhuriyet Halk Partisi, her koşulda siyasi ahlakı, liyakati, adaleti ve gerçekleri savunmaya devam edecektir.
 
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü’nde binlerce kişinin istifa ettiğine dair art niyetli bir biçimde ortaya atılan yalan haberlerin maksatlı olduğunu ifade eder ve bu bilgilendirmeyi kamuoyunun takdirine sunarız.
Saygılarımızla.
 
CHP İstanbul İl Başkanlığı


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku