• Diğer

Sultangazi

CHP Grubu Adına Nihat Demir Önerge Verdi

Sultangazi Belediyesi’nin 10 Ekim 2019 Perşembe günü, 2. Birleşim 1. oturum olağan toplantısı Belediye Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Başkanlığında toplandı.

CHP Grubu Adına Nihat Demir Önerge Verdi

Okunma: 1884

10 Ekim 2019 22:38
-A

+A

Meclis toplantısında yazılı önerge veren CHP Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Nihat Demir, Zübeydehanım Mahallesinde yapılacak olan İlköğretim okulu hakkında kafalara takılan sorulara açıklık getirdi.  Demir’in önergesi şöyleydi.
 
Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri
 
 Bahse konu yerdeki hissemizin Zübeydehanım mahallesinde ilköğretim okulu yapılması amacıyla devri veya tahsisi tarafımızca uygun görülmüştür.
 
Tahsis yapılması durumunda tahsis amacı dışında kullanımlar takip edilmelidir.
Devir yapılması halinde aşağıdaki şerhin tapu kaydına işlenmesi gerekmektedir.
"Bu taşınmazın mülkiyeti Sultangazi Belediyesine ait iken "İlköğretim Tesisi" olarak kullanılması kaydı ile Milli Eğitim Bakanlığına bedelsiz olarak devredilmiştir. Bu taşınmaz devir amacı dışında kullanılamaz ve aynı amaçla olsa dahi üçüncü kişilere devredilemez. Devir amacına uygun olarak kullanılmadığının tespiti veya üçüncü kişilere devredilmesi hâlinde, eski maliki kamu idaresinin talebi üzerine, devralan kamu idaresinin muvafakatine veya herhangi bir hükme gerek olmaksızın tapu idaresince devreden kamu idaresi adına resen tescil edilir."
Şerhi konulmalıdır. Arz ederim.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku