• Diğer

Sultangazi

CHP’den Yayla Mahallesindeki Velilere Destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi İlçe Başkanlığı Yayla Mahallesinde basın açıklaması yapan Öğrenci velilerine destek verdi.

CHP’den Yayla Mahallesindeki Velilere Destek

Okunma: 563

4 Eylül 2019 14:45
-A

+A

Sultangazi İlçesi Yayla Mahallesinde yenilenmek için yıkılan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin taşıma sitemiyle yakın okullara gönderileceğini duyan veliler eylem yaptı. Çocuklarını başka okullara göndermeyeceklerini açıklayan öğrenci velileri Milli Eğitim Müdürlüğünden yıkılan okul binasının yerine yapılacak okul için tarih istedi.
 

 
Sultangazi Yayla Mahallesinde bulunan Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulunun ek binası olarak kullanılan prefabrik kısmının yenilenme ve modernleştirmek amacıyla yıkılarak yerine yeni bir okulun inşa edileceği bildirilmişti. Bulunan bağışçı yardımıyla yıkılan prefabrik bina yerine 2 katlı betonarme yapı bu eğitim öğretim yılına yetişmedi.

   

 
CHP Sultangazi Velilere Destek Verdi
 
CHP Sultangazi İlçe Örgütü, Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulunda gerçekleşen öğrenci velilerinin eylemine destek verdi. CHP Sultangazi İlçe Başkan Vekili Kemal Avseren, İlçe Gençlik Kolları, CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyeleri, CHP Yayla Mahalle Birimi basın açıklamasında hazır bulunuldu.

 

 
Avseren Bu Durum Kabul Edilemez
 
CHP Sultangazi İlçe Başkan Vekili Kemal Avseren, “2019 -2020 eğitim öğretim yılına sayılı günler kala bir mahallenin öğrenci ve velilerinin mağdur edilmesi kabul edilecek bir şey değil. Koca bir yaz geçmesine rağmen yapımı bitirilmeyen bir okulun sadece temeli atılmıştır. Yetkililer olaya el koyarak öğrenci ve velilerin bu mağduriyetini bir an önce çözmelidir” dedi.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku