• Diğer

Sultangazi

CHP Delegasyon Seçimlerinde “Halkçı Başkan” Kazandı

Cumhuriyet Halk Partisi delegasyon seçimlerinde Sultangazi’nin en kritik mahallelerinden biri olan ve iki listenin yarıştığı Gazi Mahallesinde kazanan “Beyaz liste” oldu.

CHP Delegasyon Seçimlerinde “Halkçı Başkan” Kazandı

Okunma: 3003

25 Kasım 2019 12:31
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi delegasyon seçimlerinde Sultangazi’nin en kritik mahallelerinden biri olan ve iki listenin yarıştığı Gazi Mahallesinde kazanan “Beyaz liste” oldu.


 
2717 üyenin bulunduğu Gazi Mahallesi delegasyon seçimleri İsmetpaşa Caddesi üzerinde bulunan Piro’nun yerinde yapıldı.Gazi Mahallesi delegasyon seçimleri için kurulan divanın Başkanlığını İBB CHP Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı getirildi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi mahalle delegasyon seçimlerinde üçüncü hafta geride bırakılırken en kritik mahallelerden biri olan ve iki listenin umut bağladığı en çok delegesi olan Gazi Mahallesinde kazanan “ Beyaz Liste” Murat Poyraz oldu.


 
Katılımın oldukça yüksek olduğu delegasyon seçimlerinde 2288 kişi oy kulandı. Miting alanını andıran seçim yerinde kalabalık oldukça yoğundu.  Gazi mahallesinde yarışan iki listeden beyaz liste, seçimi 329 oy farkla kazanırken ipi göğüsleyen Murat Poyraz oldu.


 
Beyaz liste ve kırmızı listenin temsilcileri Murat Poyraz ve Bezat Ünal, arasında yaşanan bayrak yarışında Beyaz Liste 1303 oy alırken, Kırmızı Liste 974 oy aldı. 11 oyda geçersiz sayıldı. Bu sonuca göre Beyaz Listenin temsilcisi 78 delege kazanarak bir adım daha öne geçti.   


 
Delege seçimlerde görev yapan Cumhuriyet Halk Partililer Beyaz ve Kırmızı yelekler giyerek kendi seçmenine yelekleri üzerinden liste mesajı verdi. İki adayın ortaklaşa almış olduğu bu karar partililerden büyük beğeni topladı.


 
Seçim sonrası kısa bir teşekkür konuşması yapan Beyaz ve Kırmızı Listenin temsilcileri Poyraz ve Ünal birlik ve beraberlik mesajı verdi. Poyraz ve Ünal; “ Kazanan partimiz olmuştur. İktidar yürüyüşünde safları sıklaştırarak emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. “ Halkçı Başkan” sloganlarıyla Gazi Mahallesini inleten CHP Gençlik kolları ilerleyen saatlere kadar zafer şarkıları söylediler.

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku