• Diğer

Sultangazi

Cahit Altunay, Gidici Diyenlere Müjde

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay gidici, diyerek parmaklarına kına yakanlar, Bu referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi’de tek yetkili kişi olarak Cahit Altunay’ı atadığından haberiniz var mı?

Cahit Altunay, Gidici Diyenlere Müjde

Okunma: 12222

30 Nisan 2017 00:25
-A

+A

Önümüzde ki sürecin neler getirdiğini, neler götüreceğini hep beraber göreceğiz. İşin aslı anlaşılsın diye bir fıkra ile olaya açıklık getireyim. Bir gün Bektaşi’nin evine önemli bir misafir gelmiş, Bektaşi evlerinin hemen yan tarafında tezgâh açan karpuzcuya koşmuş. “Karpuzcu kardeş benim çok önemli bir misafirim var güzel bir karpuz seçer missin demiş”. Karpuzcu karpuzlara bu taraftan o taraftan avuç içiyle vurmuş. Birkaç deneme sonrası beğendiği en güzel karpuzu Bektaşi’ye vermiş. Bektaşi karpuzu kaptığı gibi evin yolunu tutmuş. Yemekler yenildikten sonra Bektaşi bir tepsi üzerinde karpuzu kesmiş. Bakmış ki karpuz bozuk acayip kokular geliyor. Saatte epeyce ilerlemiş. Karpuzu tutuğu gibi çöpe atmış. Sabah kalkar kalkmaz karpuzcunun yanına koşmuş. Karpuzcuya seni tebrik ediyorum demiş. Bu söz üzerine şaşıran karpuzcu Bektaşi ne oldu bir durum mu? Var demiş. Onu bunu boş ver, sen o karpuzu açmadan içerisine nasıl sıçtın onu söyle demiş. Şimdi kimin kalıcı kimin gidici olduğuna biz karar veremeyiz.
 
Cahit Altunay, referandum sürecini öyle ustalıkla yönetti ki, ilçeyi ziyaret eden kaç bakan ve milletvekili varsa konuşmalarında Altunay’a onlarca kez teşekkür etti. Tabi bunu uzaktan görmek mümkün değil. Her gün sabahın erken saatinden gecenin geç saatlerine kadar yanında olanlara sormak gerekir. 
 
Doğru söze ne denilir ki? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu referandumda sınıfta kalan hiçbir yöneticiyi tutmayacağını açık açık ifade etti. Paçayı kaptıranların dehşet içerisinde bu süreci takip ettiğini biliyoruz. İstanbul AK Parti belediyelerinin bulunduğu ilçeler arasında en çok evet oyu alan Sultangazi dördüncü sıradadır. 
 
Yüzde 61, 41 oy oranıyla İstanbul ilçeleri arasında önemli bir başarıya imza atmıştır. Bu başarının mimarı da Cahit Altunay’dır. Sultangazi ilçesinde ayrı bir gerçeklik vardır. Bu gerçeklik dört mahalleden oluşan halk tarafından Gazi Mahallesi olarak bilinen,  75. Yıl Mahallesi, Zübeyde Hanım Mahallesi, Yunusemre Mahallesi ve Gazi Mahallesi gerçekliğidir. Bu dört mahallede yaşayan seçmen sayısı küçümsenmeyecek derecede fazladır. Muhalefet partileri esas oyu bu dört mahallede almaktadır. Bu referandumda da hayır oyların çoğunluğu bu dört mahallede çıkmıştır.
 
 
 
Şimdi biz mi? bu başarıyı değerlendireceğiz, yoksa bu işin ehli olan kişiler ya da kurumlar mı? AK Parti başarının sırrını çözecek kapasitede bir parti. Bu parti Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a güvenmese bu süreci teslim etmez. Bunu anlamak için karpuz olmaya gerek yok. Bektaşi’nin, karpuzcuya söylediği söz yeterli. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
ibrahim koç 14 Şubat 2019 21:34

cahit altunay nufusu yoğun olan sultangaziye kayda deyer hizmet verdiğine inanmıyorum heleki esentepe mahallesine hiçbir hizmette bulunmamıştır ben ak partili olarak eyer cahit altunay dışında aday yoksa oy vermiycem biri bana esentepe ye cahit altunay şunu yaptı desin. bir tabelası bile olmayan mahallemi olur. cahit altunay aday olmasın başka aday istiyorum cumur başkanıma saygılar

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku