• Diğer

Sultangazi

Bu İlçe Altunay’a Çok Şey Borçlu -4

Sultangazililerin huzurlu, mutlu ve rahat bir yaşam sürmesi adına birçok projeye imza atan Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, peş peşe aldığı ödüllerle hizmetlerini taçlandırdı.

Bu İlçe Altunay’a Çok Şey Borçlu -4

Okunma: 33104

1 Ekim 2020 10:52
-A

+A

Sultangazililerin huzurlu, mutlu ve rahat bir yaşam sürmesi adına birçok projeye imza atan Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, peş peşe aldığı ödüllerle hizmetlerini taçlandırdı.  
 
Halkın sevgisini ve desteğini arkasına alan Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, “aldığı ödüllerin çalışma şevkini kamçıladığını belirterek. Ekip arkadaşlarımın gayret ve desteğiyle aldığımız bu ödüller gücümüze güç katıyor” diyordu.


 
Modern bir sultangazi de halkın daha rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesinin yanında ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik koşullarının artırılması için İstanbul’a örnek olan projelere imza atan Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, aldığı ödüllerle İstanbul’un en iyi belediye başkanları sıralamasında zirvede yer aldı.  

  

 
Altunay’a ilk Ödül Sultangazi Kent Ormanları projesinden geldi
 
Marmara Belediyeler Birliği Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri yarışmasına katılan 512 proje arasından çevre ve altyapı projesi dalında hayata geçirilen Sultangazi Kent Ormanları projesi birincilik ödülüne layık görüldü.  


 
Ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan Aldı
 
Sosyal belediyecilik anlayışıyla yola çıkan Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, hayata geçirdiği sosyal doku ve vizyon projelerle en başarılı belediye olma yolunda emin adımlarla yürüyüşünü sürdürürken aynı zamanda hayata geçirdiği projelerle ödülden ödüle koştu. Cezaevinde bulunan mahkum ailelerine yönelik gerçekleştirilen rehabilitasyon ve istihdamı arttırmayı amaçlayan, ‘’Ben de Varım’’ projesi ile Yerel Yönetimler ve Aile” konusunun ele alındığı yarışmada ödülü dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.
 

 
Birincisi Olmayan En İyi İkincilik Belediye Ödülü
 
Yapmış olduğu projelerle her geçen gün Sultangazi’yi yaşanılır bir ilçe olma yolunda bir adım daha ileriye taşıyan Başkan Altunay, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri kapsamında Sultangazi Belediyesi İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde "Mahalle Yaşam Merkezleri" Projesi ile ikincilik ödülü aldı. Birinciye karar verilmediği için iki proje ikincilik ödülüne layık görülmüştü. 
 
Aldığı ödüllerle sık sık gündeme gelen Sultangazi Belediyesi, Ekim 2016’da birincinin olmadığı ikincilik ödülünü Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay aldı.


 
Cahit Altunay’a Altın Madalya
 
Türk Kızılay’ına bağışta bulunan kamu kurum ve kuruluşlar ile şirketler, Kızılay'ın 149'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde ödüllendirildi. Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ile ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programda Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, Türk Kızılay’ına verdiği desteklerden ötürü altın madalya ile ödüllendirildi. Başkan Altunay ödülünü, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın elinden aldı.


 
Ödül Aldıkça Daha Çok Çalıştı

Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, vatandaşların ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale ederek yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla gece gündüz çalıştı. Sultangazi halkının daha rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesinin yanında Sultangazi’nin sosyal, kültürel ve ekonomik koşullarının artırılması için hayata geçirdiği projelerin ödüller alması başta Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay olmak üzere çalışma arkadaşlarını mutlu ediyordu. Daha fazla çalışan Altunay ve ekibi bu ödüllerle yetinmedi. Ödül üstüne ödül aldı.
 
Yazımız devam edecektir

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Hasan Yalçın 2 Ekim 2020 01:56

Büyük bir inşaat firmasında gece bekçisi olarak çalışmaktayım. Tesadüfen bu haberi gördüm. Allah yüz bin kere Cahit Altunay'dan razı olsun. Ne zaman görüşmek istediysek bizleri kırmayarak görüşebildik. sorunlarımızı anlatma fırsatı bulduk. Belki istediğimiz düzeyde bizleri memnun etmedi fakat bizleri dinlemesi, sorunlarımıza ortak olması bile bizler için önemliydi. sağ olsun var olsun. Bugün aday olsun oyum Cahit Başkana.

Cevapla
Deniz Yolcu 1 Ekim 2020 16:12

Ben Gazi Mahallesinde yıllardır ikamet eden biriyim. Daha önceleri mahallemiz çeşitli olaylarla anılıyordu. kimi insanlar bu mahalleden evini satıp kaçtı. Cahit Altunay ile birlikte bizim ve mahallemizin kaderi değişti. Başkanın yapmış olduğu hizmetlerden sonra daire fiyatları yükseldi. İnsanların yaşam kalitesi değişti. Hemen yanı başımızdaki kent ormanları modern piknik alanına döndü. kaldırımlarımız, yollarımız yenilendi. ben bütün bu hizmetlerden dolayı Cahit Altunay'a teşekkür ederim.

Cevapla
Deniz Varol Alpaylı 1 Ekim 2020 12:31

Cumhuriyet Mahallesinde Cahit Başkanın sayesinde daireler iki üç katına satılıyor. Bu ilçeye çok değer kattı. Allah ondan razı olsun.

Cevapla
Ayşe Hatun 1 Ekim 2020 12:28

Cahit Başkanı çok seviyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Allah ondan razı olsun.

Cevapla
Eski Habipler mahalleli 1 Ekim 2020 11:36

Bakanı seviyoruz Sultangazi ye vizyon kattı

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku