• Diğer

Sultangazi

Bu İlçe Altunay’a Çok Şey Borçlu - 5

Sultangazi Kurucu Belediye Başkanlık görevini layıkıyla iki dönem sürdürdüğü süreç içerisinde yaptığı bir birinden anlamlı projeler ve Sultangazi halkının refahı ve mutluluğu için başlattığı hizmet çalışmalarıyla Sultangazili vatandaşların gönlünde ve yüreğinde taht kuran Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı anlatmaya devam ediyoruz.

Bu İlçe Altunay’a Çok Şey Borçlu - 5

Okunma: 32807

13 Ekim 2020 11:16
-A

+A

Sultangazi Kurucu Belediye Başkanlık görevini layıkıyla iki dönem sürdürdüğü süreç içerisinde yaptığı bir birinden anlamlı projeler ve Sultangazi halkının refahı ve mutluluğu için başlattığı hizmet çalışmalarıyla Sultangazili vatandaşların gönlünde ve yüreğinde taht kuran Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı anlatmaya devam ediyoruz.


 
Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, yöneticilik kabiliyeti, alçak gönüllü kişiliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve hükümet ile yakın ilişkisi Sultangazi’ye değer kattı. Herkesin belediye başkanı olmayı başardı. En muhalif kesimlerin bile gönlünde yüreğinde taht kurdu.

 

2009 yılında Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı olarak halkın gönlünde yüreğinde taht kuran Cahit Altunay, Mart 2015 yerel yönetim seçimlerinde Sultangazi Belediye Başkan Adayı olarak yeniden halkın karşısına çıktı.

 

Gerek AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı döneminde gerekse Vilayetler Hizmet Birliği (VHB) üyesi olarak üstlendiği önemli görevler, gerekse de 2009 yılında Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı olarak yaptığı hizmetlerle parti içerisinde büyük bir saygıyla karşılanan Cahit Altunay, Sultangazi Kurucu belediye başkanlığı döneminde 4 yılda 400 projeye imza atarak 2015 yerel yönetim seçimlerinde AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Sultangazi Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Duruşu, vizyonu ve hitabetiyle Partisinin olmasa olmazları arasında gösterilen, halkla kucaklaşma konusunu tam anlamıyla yerine getiren modern bir Sultangazi hedefiyle yola çıkan “ Yeni Türkiye, Yeni Sultangazi” yolunda adayı olduğu ilçenin yaşanılır bir Sultangazi gayreti içerisinde çalışan Altunay, çalışmalarını aynı kararlılıkla ve azimle sürdürdü.    

2015 yerel yönetim seçimleri öncesi Sultangazi’nin gerek Sivil toplum kuruluşları, inanç kurumları, dernekler, sendikalar gerekse halkla bütünleşerek yapmış olduğu siyasi çalışmaların bugün dahi gündemi meşgul edebilmesi ise halk tarafından samimi, saygılı ve ulaşılabilir olmasından kaynaklanıyor.


 

Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay’a gösterilen ilgiyi hak eden kaç tane kurucu belediye başkanı var? Farklı kültür, kimlik ya da inançtan geniş toplum kesimlerinin sevgisine mazhar olmuş kaç kurucu belediye başkanını ismini sayabilirsiniz?


 
Cahit Altunay, Sultangazi halkını ötekileştirmeden, ayrıştırmadan herkesin ve herkesimin belediye başkanı olmayı başaran ismidir. Bundan dolayı halkın beğenisini hak ediyor. Bundan dolayı halk tarafından çok seviliyor. Bu halk iyilikleri de, kendisine yapılan kötülükleri de asla unutmaz. Halk adamı olmak, halkın adamı olmak bir siyasetçi için çok önemlidir. 


 
2009 ve 2019 dönemleri arasında 10 yıl boyunca Sultangazi Belediye Başkanlığı yapan, 2019 yılına kadar Marmara Belediyeler birliği tarafından defalarca Altın Karınca ödülüne layık görülen Sultangazi halkının beğenisini kazanan “ Efsane Başkan” yakıştırması yapılan Cahit Altunay, Eserleriyle Sultangazi halkının gönlündeki yerini her zaman korumaya devam edecek. 


 

Cahit Altunay Kimdir?
 
Gaziosmanpaşa’da AK Parti çatısı altında siyaset serüvenine başlayan Cahit Altunay, 1962 Keşan Edirne doğumludur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunudur. 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’nin, Gaziosmanpaşa Kurucu ilçe başkan yardımcılığını yapmıştır. 2002 – 2003 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı, 2004 yılından itibaren her yıl yeniden seçilerek 5 yıl boyunca Vilayetler Hizmetler Birliği (VHB) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004 – 2009 yılları arasında il genel meclis üyeliği yapmıştır. 2005 yılından 9 Kasım 2008 tarihlerinde yapılan Olağan Kongreye kadar Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkanlığı görevi yaparken 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşan ve 29 Mart 2009 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerinde Sultangazi İlçesi Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için görevinden ayrıldı. Seçime kısa bir süre kala AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cahit Altunay Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. 29 Mart 2009 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerini ezici bir çoğunlukla kazanarak Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babası olan Cahit Altunay, 29 Mart 2009 – 31 Mart 2019 tarihleri arasında Sultangazi Belediye Başkanlığı yaptı.       
 

 
Yazımız devam edecektir

 
 
 

 

 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Kerime Volkan 16 Ekim 2020 02:01

Biraz olsun AK Partili olun. Ben Cahit Altunay'ın Tam anlamıyla AK Parti belediyeciliğini Sultangazi'ye uyguladığını düşünüyorum. Benim gibi düşünmeyenlere saygı duyuyorum fakat. Elinizi vicdanınıza koyun diyorum.

Cevapla
emel Barış 16 Ekim 2020 01:58

Bu cahit Altunay'a saygı duymayanlara şaşıyorum

Cevapla
Hüseyin Varol 16 Ekim 2020 01:57

Cahit Altunay derken saygı duyacaksınız. nokta.

Cevapla
elif güçlü 16 Ekim 2020 01:56

Cahit Altunay, Sultangazi'yi yaşanılır bir ilçe yaptı. Sağ olsun Var olsun.

Cevapla
Ayşe Hatun 16 Ekim 2020 01:55

Cahit Altunay başımızın tacı. Aday olsun oyum kesinlikle ona.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku