• Diğer

Sultangazi

Bezat Ünal, CHP İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

İnşaat Mühendisi Bezat Ünal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi İlçe Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

Bezat Ünal, CHP İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Okunma: 2520

8 Ekim 2019 09:15
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel örgütlerinde kongre süreci yaklaşırken, başkan adayları da bir bir başkanlık için kolları sıvıyor. Sultangazi’de ise İlçe Başkanlığı için ilk aday, İnşaat Mühendisi Bezat Ünal, oldu. Adaylığını İlçe Başkanlığı konferans salonunda açıklayan Ünal, “İlçede küskünler, dargınlar kalmayacak” dedi.
Bezat Ünal, CHP Sultangazi konferans salonunda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “ Çok kıymetli örgütümüz, değerli basın emekçileri. STK temsilcileri, kanaat önderleri hepiniz hoş geldiniz hepinize merhabalar. Öncelikle nezaketinden dolayı sayın başkana teşekkür ediyorum.


 
Değerli dostlarım

Öncelikle genel gündem ile ilgili birkaç anekdot anlatmak istiyorum. Ardından neden adayım? Neyi hedefliyoruz? Size biraz bilgi aktarmak istiyorum. Çağrıma icabet gösterdiğiniz için hepinize teşekkür etmek istiyorum.  Kıymetli dostlarım altı yedi ay bir zaman dilimi öncesi bir yerel seçim atlatmış bulunuyoruz. Bu yerel seçimlerde Türkiye çapında, özellikle büyükşehirlerde CHP ittifak kurduğu partilerle göstermiş olduğu doğru adaylarla büyük başarı elde etmiştir. Bu başarının baş mimarı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na kendi ailem ve tüm Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi örgütüm adına buradan teşekkürlerimi gönderiyorum. Keza aynı şekilde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na bu süreçte her hangi bir siyasi partiye üye olmayan sadece daha güzel bir İstanbul, daha yaşanılır bir İstanbul adına çalışmalar sürdüren başarıda pay sahibi olan tüm halkımıza vatandaşlarımıza teşekkürlerimi bir borç bilirim.Kıymetli arkadaşlar

Son zamanlarda özellikle Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında yersiz iftiralar, altı boş istinada dayanmayan hukukta hiçbir yeri olmayan davalar açılmaktadır. Biz Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak her zaman olduğu gibi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun yanında olduğumuzu buradan bildirmek istiyorum.
 
Kıymetli arkadaşlar 31 Mart yerel seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası hiçbir gerekçe gösterilmeden kanunsuz yere elinden alındı. Ardından halkımız vatandaşlarımız bu kanunsuzluğa, bu vicdansızlığa, bu anti demokrasiye ve sandığa yapılan darbeye 23 Haziran günü sandıkta gerekli cevabı vererek göstermiş oldu.
 
İnanıyorum ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na da yapılan bu haksız saldırılar bu mesnetsiz davranışların önümüzdeki genel ve yerel seçimlerde halkımız sandıkta gerekli dersi vererek gösterecektir.  


 
Sevgili Örgütüm

Gelelim neden adayım? Ve Neyi Hedefliyoruz?
Arkadaşlarım Türkiye’de şu an tabloyu gözetlediğimiz ve gözlemlediğimiz zaman öncelikle Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bir vizyon değişikliğine gitti. Özellikle Büyükşehirlerde gösterdiği adaylarla çalışma şekli ve yeniliğin ve vizyon değişikliğinin önünü açmıştır ve göstermiştir.


 
Değerli Dostlarım

Türkiye Cumhuriyetinin Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Daha doğrusu Cumhuriyet Halk Partisi her hangi bir parti değildir. Türkiye’nin tam kendisi olan bir partidir. Şöyle bir hatırlatmada bulunmak isterim. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türkiye cumhuriyetini kurdular. Aynı şekilde Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet Halk Partisi’ni de kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi o tarihten bu güne kadar Türkiye Cumhuriyetinin vizyonudur aslında. Bugün geldiğimiz koşullarda Türkiye Cumhuriyeti dış ülkelerde vizyon olarak çok farklı olarak gözlemlenmektedir. Ancak inanıyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiği zaman tekrardan dış güçlere karşı Türkiye Cumhuriyetinin vizyonu değişmiş olacaktır. Buda Cumhuriyet Halk Partisinin vizyonuyla değişmiş olacaktır.
 
Bu bağlamda baktığımızda evet genelde Türkiye genelinde Büyükşehirlerde başarı elde etmiş olabiliriz. Ancak bu vizyon değişikliğinin yerellere de ilçelere de aktarılması gerektiğini düşünüyorum. Artık Sultangazi’de de bir vizyon değişikliği olması gerektiğine inanmaktayım.Değerli Dostlarım
 
Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını aynı zamanda geçmişten bu güne kadar partimizde emek veren hizmetli olan rahmete kavuşmuş olan tüm insanlarımızı saygı özlem ve rahmetle anıyorum.
 

Kıymetli Yoldaşlarım
 
İkinci husus bu başarı sağlandı. Evet elimizde bir başarı var ancak daha önemli husus bu başarıyı elimizde nasıl tutacağız. Bu başarıyı nasıl bir adım ileri, bir basamak yukarıya nasıl taşıyacağız. Bunlar önemli faktörler. Bunlar için evet, birinci önceliğimiz vizyon, ancak ikincisi olmazsa olmazımız liyakat. Bunlar elimizde tutmamız gereken bu başarıyı liyakat la ve vizyon sahibi arkadaşlarımızla tutmamız gerekir. Bakın bir örnek burada takriben baktığımızda yaş olarak benden büyük arkadaşlarım var. 1980 yılların son çeyreğinde 1990 yılların başlarında evet sol iktidara gelmişti. Büyük bir enerji ve güçle ancak bu enerji bu güç gerçekten liyakat sahibi olmayan yönetim kadroları tarafından hunharca kullanıldı ve bizim 30 yılımıza mal oldu. Bakın bunlar benim sözlerim değil. Yanlış anlaşılmasın biz o zamanlar 8-9 yaşlarında çocuklardık. Sadece bir şeyler olduğunun farkındayız ama hayata çocukça bakıyorduk anlamıyorduk ne olduğunu. Yıllar sonra büyüklerimizin anlatımlarından, okuduğumuz kitaplardan izlediğimiz videolardan bugün de politikanın içinde baktığımızda sorumluluğun vizyon, liyakat ve çalışmanın eksikliğinden kaynaklı olduğunu gördük. Çalışmak, ancak doğru çalışmak. Doğru ve yerinde çalışmak.Saygı Değer Arkadaşlarım

Evet, niye adayız? Sultangazi İlçe örgütünde üyelerimizin, birliğini, beraberliğini sağlamak için adayız. Artık ötekileştirme ayrıştırmaya son vermek için adayız. Bakın arkadaşlar Cumhuriyet Halk Partisi ana muhalefet partisidir. İktidarda olması gereken bir partidir. Sultangazi ilçemizde bizim amacımız CHP’yi iktidara taşımaktır. Bunun önceliği önce ailemiz içerisinde birlik ve beraberliği sağlamamız gerekmektedir. Birlik ve beraberlik olmadığı hiçbir yerde başarıdan söz etmenin mümkün atı olamaz. Umut etmeninde mümkün atı olamaz. Önümüzdeki süreçlerde birlik ve beraberliği sağlandığı takdirde unutmayınız ki Sultangazi ilçesindeki çok kurum ve kuruluşlar var. Partimiz içerisinde emeği hizmeti olan binlerce üyemiz var. Bütün kararlarda partimiz adına ilçemiz adına alınacak tüm önemli kararlarda biz biliriz, biz yaparız değil hepimiz birlikte fikir alışverişi yaparak ortak akılla, ortak bir üslupla yöneteceğiz. Biz bunun için adayız. Ancak arkadaşlar bu yazılı metinlerden ibaret kalmayacak, bu cümlelerde kalmayacak. Bu bizim uygulamamıza yansıyacak.Değerli Dostalarım

Ne yapmak istediğimizi anlatmaya çalıştım. Bunları yaparken neyi hedeflediğimizi söylemedik. Biz bunları kısaca özetledik. Aslında birçok şey var ama. Delegasyon seçimine kadar, kongre seçimine kadar, bunları üyelerimize daha detaylı şekilde anlata cam. Bu süreç zarfında biz bunları hangi hedefler doğrultusunda ne için yapıyoruz? Neyi amaçlıyoruz?


Kıymetli Dostlarım

Elbette ki delegasyon seçimlerini kazanmak bir başarıdır. Bende kazanacağıma inanıyorum. Benim içinde başarı olacaktır. Kongreyi kazanacağıma da inanıyorum. O da benim için başarı olacak. Ama benim sadece hedefim bu olmayacak. Bu başarıya zafere giden birinci basamağım delegasyon. Zafere giden ikinci basamağım kongreyi almak. Bunlar benim basamaklarım. Asıl hedefim Sultangazi’de Cumhuriyet Halk Partisini bir sonraki yerel seçimde iktidara taşımak olacak. O zaman hep birlikte başarımız olacak, hep birlikte kazancımız olacak. Bizim asıl zaferimiz Sultangazi Belediyesini yerel seçimlerde aldığımız an olacaktır.
Evet, kıymetli dostlarım asıl hedefimiz bu. Bu hedef doğrultusunda gördüğünüz gibi ayrışmaya, ötekileştirmeye, yok saymaya hiç birimizin sabrı ve tahammülü kalmamıştır. Ülke olarak tan bahsediyorum. Kimse üzerine alınacak mahalde bulunmasın. Bugün ülke genelinde çok farklı yapılara, siyasal görüşlere ait partiler bir yanlışa dur demek için çalışıyorlar.
 
Bir de Sultangazi ilçesi olarak bütün örgütümüz aynı çatı altındayız aynı hedef doğrultusunda çalışıyoruz. Aynı ideolojiye çalışıyoruz ancak bir türlü bir araya maalesef gelemiyoruz. Bizim tek hedefimiz bu dönem birlik, beraberlik, ötekileştirmeye, yok saymaya hayır deyip iktidara gidecek kadroları oluşturmak bu kadrolarla beş yıl boyunca tüm Sultangazi’de ki kurum ve kuruluşlar tüm örgüt üyelerimizle birlikte ortak akılla yol yürümektir.

Değerli arkadaşlarım

Davetime icabet ettiğiniz için beni dinlemeye geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum “dedi.    

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku