• Diğer

Sultangazi

Belediye Başkan’ı Av. Abdurrahman Dursun Süreci İyi Yönetiyor

Tüm ülkede olduğu gibi Sultangazi’de de koronavirüse karşı mücadele tüm hızıyla sürüyor. Koronavirüse karşı mücadelede başarılı sınav veren belediyelerin başında gelen Sultangazi Belediyesi aldığı tedbirleri artırarak devam ettiriyor. Koronavirüse karşı mücadeleyi yöneten Başkan Av. Abdurrahman Dursun, “15 Mahallede ekiplerimiz aralıksız çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Belediye Başkan’ı Av. Abdurrahman Dursun Süreci İyi Yönetiyor

Okunma: 2023

1 Nisan 2020 16:11
-A

+A

Tüm ülkede olduğu gibi Sultangazi’de de koronavirüse karşı mücadele tüm hızıyla sürüyor. Koronavirüse karşı mücadelede başarılı sınav veren belediyelerin başında gelen Sultangazi Belediyesi aldığı tedbirleri artırarak devam ettiriyor. Koronavirüse karşı mücadeleyi yöneten Başkan Av. Abdurrahman Dursun, “15 Mahallede ekiplerimiz aralıksız çalışmalarına devam ediyor” dedi.


 
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun,  koronavirüs salgınını önlemek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde özellikle insan sirkülasyonunun yoğun olduğu noktalarda başlatılan dezenfekte çalışmaları, genişletilerek devam ediyor.Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Belediye Hizmet Binası ve Belediyeye bağlı 28 hizmet tesisi, Nikah Sarayı, okullar, camiler ve cemevlerinin  yanı sıra ilçede yer alan tüm Aile Sağlığı Merkezleri, hastaneler, İGDAŞ, İSKİ gibi kamu kurumlarında da dezenfekte çalışmaları yapıldı.
Cadde ve sokaklar köpüklü suyla dezenfekte edildi. Taksi durakları, çocuk oyun grupları ve spor alanlarının bulunduğu parklarda da ekipler tarafından dezenfekte çalışması gerçekleştiriliyor.


 
Ayrıca salgından korunmanın hijyenden geçtiği bilinciyle Belediye Hizmet Binası, Hükümet Konağı ve diğer kamu kurumları ile muhtarlıklara el dezenfektanı dağıtıldı.
 
 
 
Türkiye’de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığa sahip olanların sokağa çıkmasının yasaklanmasından sonra harekete geçen ilk belediyelerden biri olan Sultangazi Belediyesi gerekli çalışmaları yürüterek vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor. Sultangazi’de bu konuda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Av. Abdurrahman Dursun, “65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hemşerilerimiz ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Sultangazi Belediyesi Vefa iletişim hattını arayabilirler. Ekiplerimiz titizlikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacaktır” dedi.

 
 
Sultangazi Belediyesi ayrıca bu süreçte vatandaşların can güvenliği için koronavirüse karşı en çok kullandığı ürünlerden el dezenfektanı ve yüz maskesinin kaçak üretimine izin vermedi. Bu konuda girişimde bulunanlara da göz açtırmadı. Eczaneler, Marketler, pazarlar ve toptan satış yapan yerler çok sıkı denetlenerek vatandaşların mağdur edilmemesi sağlandı.


 
Sultangazi Belediyesi zabıtaları bu süreçte insanların alışveriş yaptığı yerlerdeki önlemleri sıkılaştırdılar. Uyarılara ve yasaklara rağmen dışarı çıkan yaşlılar ile kamusal alanda alışveriş yapan insanlara maske ve eldiven dağıtımları aralıksız devam ediyor.


 
Sultangazi Belediyesi ayrıca çalışan personellerine yönelikte gereken tedbirleri aldı. Belediyeye giriş yapan herkesi ateş-ölçerler ile kontrol eden Sultangazi Belediyesi bina içlerinde çalışan personellerine yönelikte sürecin başından beri titiz bir çalışma içinde. Çalışan personele yönelik iş güvenliği ve sağlığı tedbirlerini aldıklarını belirten Başkan Av. Abdurrahman Dursun: “Belediyemizde çalışan tüm personelimizin sağlığı için, sosyal mesafelendirme önlemleri alındı, ateş ölçümü, maske ve eldiven dağıtımı tedbirleri yerine getirildi ve minimum personel ile çalışma sağlandı. Öte yandan; Cumhurbaşkanlığı'nın ilgili genelgesi de harfiyen uygulandı; kronik hastalığı bulunanlar, işleri aksatmamak kaydıyla izinli sayıldı. İnanıyoruz ki bu süreci çalışma arkadaşlarımızla el ele birlikte aşacağız” dedi.


 
Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokakların boşalması ve restoranların kapanmasıyla zor günler geçiren sokak hayvanlarına yönelikte Sultangazi Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor. Sultangazi Belediyesi ekipleri sokak hayvanlarına yönelik mama takviyesi çalışmalarını hızlandırdı. “Özellikle kent ormanında bulunan sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacı ekiplerimiz tarafından karşılanmaktadır” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku