Bayram Durmuş'tan Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü Mesajı

Okunma: 3177
Sultangazi 23 Aralık 2021 00:29
Videoyu Aç Bayram Durmuş'tan Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü Mesajı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Kurucu Meclis Üyesi Bayram Durmuş. Sarıkamış Harekatı'nın 107. Yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Bayram Durmuş, “1. Dünya Savaşı sırasında, 22 Aralık 1914 ile 05 Ocak 1915 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sarıkamış Harekâtı’nda Türk tarihinin en üzücü olaylarından biri yaşanmıştır. Bütün bir bölgeyi düşman işgalinden kurtarmak için gerçekleştirilen Sarıkamış Harekatı’nda 60 bini donarak olmak üzere 90 bin askerimiz vatan uğruna şehit olmuştur”.

Dayanılmaz bir soğukta üstün bir cesaret örneği sergileyerek tereddüt etmeden son nefeslerine kadar mücadele eden kahraman ecdadımız, aziz hatıralarıyla yüce Milletimizin gönlünde hak ettikleri yeri almışlardır. Bugün bizler Millet olarak kahramanlarımızın canlarıyla bedelini ödedikleri bu vatanda, tüm mazlum ve masumların umudu olmaya devam ediyoruz. Kahraman şehitlerimizden aldığımız ilhamla, vatanımızı ve devletimizi her türlü işgal, tehdit ve darbe girişimine karşı canımız pahasına koruduk ve korumaya devam ediyoruz. 

Bu vesileyle, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
 
Bayram Durmuş
Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Kurucu Meclis Üyesi
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat