• Diğer

Sultangazi

Başkan Kurkut, Önderliğinde Dumlu Köylüleri Bir Araya Geldi

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma Derneği Üyeleri, Hüseyin Kurkut Başkanlığında kahvaltıda bir araya geldiler.

Başkan Kurkut, Önderliğinde Dumlu Köylüleri Bir Araya Geldi

Okunma: 1366

16 Ekim 2017 12:30
-A

+A

Sultangazi ve Adıyaman gündemini masaya yatırmak amacıyla geniş katılımlı istişare toplantısında bir araya gelen Dumlu köylüleri Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut’un çalışmasını takdirle karşıladılar.


 
Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma Derneği Yönetiminin ortaklaşa aldığı kararla kahvaltıda buluşan dernek üyeleri istişare toplantısında görüşlerini beyan ettiler.


 
Dumlu Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut, İstişare toplantısında birlik ve beraberlik çağrısı yaparken üyelerine şöyle seslendi. “Bizler medeniyet şehri Adıyaman ilinin mensuplarıyız. Hangi nedenle olursa olsun bir vesileyle memleketimiz Adıyaman’dan göç edip buralara gelmişiz. Bulunduğumuz metropolde yaşanan kültür çatışmasında çocuklarımızı, gençlerimizi korumak adına yöre derneklerine ihtiyaç duyulmuştur. Kendi kültürümüzü, kendi ananelerimizi, kendi geleneklerimizi çocuklarımıza gençlerimize bu çatı altında anlata bilir onlara öğretebiliriz. Aksi takdirde bu yoz kültür elimizdeki avucumuzdaki pırıl pırıl gençlerimizi heba eder.


 
Gelin hep beraber gençlerimize sahip çıkalım, gelin gençlerimizi heba etmeyelim. Dernek çatısı altında gençlerimizin vakit geçirebileceği, eğlenebileceği, bir araya gelebileceği yaşam alanları kuralım. Futbol turnuvaları düzenleyelim. Her şeyden önce gençlerimize soralım onların yapmak istediği bir şey var mı diye. Onun üzerine kafa yoralım. Biz bu yöntemle sivil toplum kuruluşu olduğumuzu kanıtlayabiliriz. Adıyaman ili Kahta ilçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tabela derneği olmayacak. Hemşerilerine sahip çıkan, gençlerini önemseyen, geleneklerini yaşatmaya çalışan dernek olma yolunda emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdüreceğiz” dedi.   
 

 
 
 
 
 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku