• Diğer

Sultangazi

ASİAD Tarafından Dünya Adıyamanlılar Günü Kutlandı

Adıyamanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği ( ASİAD) Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında düzenlemiş olduğu dünya Adıyamanlılar gününü muhteşem gece ile kutladı.

ASİAD Tarafından Dünya Adıyamanlılar Günü Kutlandı

Okunma: 2890

3 Şubat 2020 14:51
-A

+A

Adıyamanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği ( ASİAD) Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında düzenlemiş olduğu dünya Adıyamanlılar gününü muhteşem gece ile kutladı.


 
Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Elazığ ve Malatya depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için dua edildi. Programın aylar öncesinden organize edildiği için ertelenemediği davetlilere duyuruldu. Depremde zarar gören vatandaşların acısını yüreklerimizde his ediyoruz. Acılarını yürekten paylaşıyoruz denildi.  

Sinema oyuncusu, Radyo Yapımcısı, TV Program Yapımcısı ve Yönetmeni Yusuf Özpolat ve ünlü sunucu haber spikeri Tayfun Ayaz’ın sunumuyla start alan geceye siyaset, iş dünyası, spor ve sanat camiasından çok sayıda ünlü isim katıldı. 

 


2 Şubat tarihinin 02. 02. göstermesi münasebetiyle Adıyamanlılar tarafından dünya Adıyamanlılar günü olarak kutlanmaya başlandı. Merkezi İstanbul Sultangazi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan (ASİAD) Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği günün anlam ve önemine vurgu yaparak 02 Şubat gününü dolayısıyla muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptı.


 
Adıyamanlı Sanayici ve İş Adamları Derneğinin Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında düzenlemiş olduğu dünya Adıyamanlılar gününde Adıyamanlı sanatçılar davetlileri coşturdu. 


 
Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında yemekli olarak düzenlenen geceye Sultangazi’de yaşayan Adıyamanlılar ve Sultangazi dışından gelen Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterirken, programda sahne alan Adıyamanlı sanatçılar, Harfane grubu, Ramazan Garipses ve Kahtalı Miçe bir birinden güzel parçalar seslendirerek geceye renk kattı.  


 
Düzenlenen 02. 02. dünya Adıyamanlılar gecesinde organizasyonu ASİAD üstlendi. Aylar öncesinden yoğun çalışmalar yapan Dernek Başkanı Mehmet Doğan ve yönetimi katılımcılardan tam not aldı.


 
Adıyamanlı Sanayici ve İş Adamları Dernek Başkanı Mehmet Doğan,  gecede yaptığı konuşmada, katılımcılara canı gönülden teşekkür etti. Başkan Doğan, “ Sözlerime başlamadan evvel Elazığ ve Maltya’da yaşanan depremde hayatını kaybeden canlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifa yakınlarına baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Dernekler sivil kuruluşlarının ilk basamağıdır, birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkarıp yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlarlar, üyeler ve hemşeriler arasında iletişim kurarlar. Projeler üretip hayata geçirme çabası gösterirler. Ben umuyorum ki bu gecelerimiz geleneksel hale dönüşür. Önümüzdeki yıllarda daha kalabalık alanlarda bu günümüzü kutlarız” dedi.


 
Geceye, Adıyaman Milletvekili Fatih Toprak, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Gerger Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, Kahta Federasyon Başkanı Av. Ali Yücel, Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Dumlu Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut, Adıyaman Gönüllüleri Dernek Başkanı Nihat Yılancı, çoban pınar derneği Mehmet Tuğluk, Akdoğan DERNEK Başkanı Hacı Konan ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku