• Diğer

Sultangazi

Acar,Türkiye’nin birleştirici gücü olarak bir araya gelelim

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkan adayı Av. Ali Acar Cumhuriyet Mahallesi delegeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Acar Cumhuriyet Halk Partisinin Sultangazi ‘de güçlü bir kadroya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Acar,Türkiye’nin birleştirici gücü olarak bir araya gelelim

Okunma: 20182

26 Kasım 2017 13:30
-A

+A

Bu kongre Türkiye’de bir değişim başlatacaksa öncelikle kendi aramızda güçlü bir birlikteliği yaymak zorundayız diyen Acar, konuşmasına söyle devam etti. Av. Ali Acar; “Cumhuriyet halk partisini 2019’da iktidar olacak güçlü bir yönetimin kongre sürecini yaşayacağız. Bir ay sonra yapılacak olan kongremizin istişarelerini gerçekleştirmek ve delegelerimizle mahalle mahalle toplanarak yapacağımız değerlendirmenin ilkini gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyet Mahallesi delegelerimize hoş geldiniz diyorum. Yaklaşık bir aydır delege seçimlerimiz bitti. Bu uğurda bizler güçlü bit yönetim oluşası için çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu çalışmalarda temel hedef mevcut iktidarın 2019’da sosyal demokrat bir yönetimin Türkiye’de toplumun aydınlık bir yüzü olması için emek veriyoruz. Dolayısıyla bunu yaparken de önümüzde iki yıllık bir süre var. Bunun başlangıç aşaması bu kongredir. Kongrelerin nitelikli bir kadroya ulu-aşması içim tüm ekip olarak bir çaba içerisindeyiz.
Sultangazi ’de güçlü bir kadroya ihtiyaç var. İki yapılı bir yapının Sultangazi ‘de bir yetki sahibi olması gerekiyor. Güçlü kadronun ancak bununla olacağına inanıyorum. Bununda oluşması için çaba sarf ediyorum. Dolayısıyla bunu söylerken bunu mücadelesini verirken bireylerin değil toplumun ihtiyaçlarını gözeterek bunu söylüyorum. Konu birey değil tüm tolumun değerlerdir. Tüm toplumunun isteğidir.20 yıldır mevcut iktidardan bunalan tüm halkımızın cumhuriyet halk partisinden bir beklentisi var. Bu beklentiyi karşılayacak güç bu güçlü yerel kadrolardan çıkacak. Bu kongre Türkiye’de bir değişim başlatacaksa öncelikle kendi aramızda güçlü bir birlikteliği yaymak zorundayız.
Buradan çağrımı tekrar ediyorum. İki arkadaşımız şu an sahada. Bu sahandan mutlak olarak birleşe biliyorsak tüm Türkiye’nin birleştirici gücü olarak bir araya gelelim. Bizim bir hedefimiz var 2019 da iktidarı kazanmak. Tüm toplum adına cumhuriyet halk partisi adına, Türkiye’de yaşayan yurttaşlar adına bizim ana muhalefet partisi olarak bir önerimiz bir görevimiz var. Biz bunu ya başaracağız ya başaracağız. İki kutuplu bir keşmekeşin olduğu tamamen irili ufaklı taleplerin berferat edildiği bir düzene geçiyoruz. Bu uğurda cumhuriyet halk partisinin üyelerine ve gönüllülerine ve Türk toplumuna bir görev daha düşüyor. Siyasetin zor olduğunu biliyoruz. Siyasetin hedef tahtalarına oturanların ciddi bedeller ödediğini biliyoruz. Biz sosyal demokratlar olarak diyoruz ki Türkiye’de her birey istediği gibi düşünsün istediği gibi yaşasın istediği gibi kendini ifade etsin. Bu nedenlerle Cumhuriyet Halk Partisini kongresi ciddi önem arz ediyor.
Bizim bu arada olmamıza vesile olan özellikle Cumhuriyet Mahallesi delegelerimize ve çalışma ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku