• Diğer

Sultangazi

"Halkın başkanı Murat Poyraz Deprem Sonrası Yine Halkın Yanındaydı"

CHP Sultangazi ilçe başkanı göreve geldiği günden beri, ilçemizde yaşanan her sorunun takipçisi olarak, her zaman halkın yanında olmayı kendine görev edinmiştir.

"Halkın başkanı Murat Poyraz Deprem Sonrası Yine Halkın Yanındaydı"

Okunma: 1864

3 Ekim 2019 08:24
-A

+A

“İstanbul'da yaşanan depremden dolayı tekrar tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tabi ki deprem kelimesini duyduğumuzda tüylerimiz ürperiyor ve panik oluyoruz. Neyse ki korkulanın olmaması hepimizi sevindirdi. Depremden sonra İstanbul genelinde olduğu gibi ilçemizde de yapılan incelemeler sonucunda bazı mahallelerimizde, can ve mal kaybına sebebiyet vermeyen hasarların olduğu tespit edilmiştir. Yetkililerden ve sayın kaymakamımızdan aldığımız ve yerinde incelediğimiz bilgiler doğrultusunda, ilçemizde 75. Yıl Mahallesinde bulunan İstiklal İlköğretim Okulunda çatlaklar meydan gelmiştir. Önlem amaçlı İstiklal İlköğretim Okulunda eğitime ara verilerek,  okulumuzun öğrencileri yakındaki okullara yerleştirilerek, çocuklarımızın can güvenliği sağlanmıştır. Aynı zamanda ilçemiz genelinde 8 binada hasar kaydı yapılarak, binalar boşaltılmıştır. Bu 8 binalarda yaşayan 50 ailemizin,  200 ferdinin bir kısmı akrabalarının yanına yerleştirilmiş. Bir kısmı ise Gazi Mahallesinde bulunan Tarizim Meslek Lisenin Uygulamalı Oteline yerleştirilmiştir.
 
Okulun boşaltılmasından dolayı velilerimiz tabi ki haklı olarak bir panik içerisindeler. Ayrıca çocukların çevre okullara yerleştirilmesinden dolayı aynı okulda birden fazla öğrencisi olan ailelerimizin ulaşım sorunu doğmuştur. Dolayısıyla velilerimizin ve öğrencilerimizin bu mağduriyetini giderecek çalışmaların ve planlamaların yapılması, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın, güvenli ve mutlu bir şekilde okullarına gitmesi hepimizin temennisidir. İstiklal İlköğretim Okulumuzda daha önceden de güçlendirme çalışması yapıldığından dolayı,  ikinci bir güçlendirme yapılabileceği düşüncesi velilerimiz tarafından tepkiyle karşılanmıştır. Velilerimiz, güçlendirme yerine okulun tamamen yıkılıp yeniden yapılmasını talep etmektedirler. İlçe kaymakamımızdan aldığımız bilgiye göre, bu aşamada henüz alınmış bir karar yok. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vereceği teknik raporlar sonucunda, okulumuzun akıbeti ile ilgili bir karar alınacaktır. Bu aşamada bizlerde, velilerimizin yanında olacağız. Çocuklarımızın ve velilerimizin mağduriyetlerin en sağlıklı şekilde çözülmesi için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz ve konunun takipçisi olacağız, bir çocuğumuzun bile burnunun kanamasına sebebiyet verilmemesi için gayret göstereceğiz. İlk günden beri bu durumu titizlikle tapip ediyoruz, velilerimizle irtibat halindeyiz, talep ve isteklerini gerekli kurumlarımıza ilettik, doğru olanın yapılması ve sağlıklı bir kararın alınması için önceden söylediğim gibi bu durumun takipçisi olacağız” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku